Siirtolaisuusinstituutti - Institute of Migration      In English   På svenska 
Etusivu Artikkelit Tilastot Kauppa Näyttelyt Uutiset Linkit   Yhteystiedot 
Toiminta
  Yleisesittely
  Arkisto
  Kirjasto
  Tutkimus
  Siirtolaisrekisteri
  Julkaisut
  Opetusmateriaali
Henkilökunta
Pohjanmaan
  aluekeskus
Centret
  Kruunupyy
Hakutietokannat
  Kirjallisuushaku
  Kuva-arkisto
  Siirtolaisrekisteri
  
Henkilökunta

Henkilökunta

Nimike Nimi Yhteystiedot
Korvaa (at) @

Johtaja Ismo Söderling

ismo.soderling(at)utu.fi
Puh. 02-2840 441
GSM 050-511 3586

Tutkimusjohtaja Elli Heikkilä elli.heikkila(at)utu.fi
Puh. 02-2840 450
GSM 0400-695 452
Aluepäällikkö
Pohjanmaan aluekeskus
Markku Mattila markku.mattila(at)utu.fi
GSM 044-2592 447
Projektijohtaja
Suomenruotsalainen
yksikkö Kruunupyy
Magnus Enlund magnus.enlund(at)utu.fi
GSM 044-5592 447
Tietopalvelupäällikkö
Jouni Korkiasaari joukork(at)utu.fi
Puh. 02-2840 451
Hallintopäällikkö Kirsi Sainio kirsi.sainio(at)utu.fi
Puh. 02-2840 465
Vanhempi tutkija
Krister Björklund kribjo(at)utu.fi
Puh. 02-2840 453
Arkistonhoitaja Jarno Heinilä jshein(at)utu.fi
Puh. 02-2840 460
Sukututkija -
Siirtolaisrekisteri
Elisabeth Uschanov eliusc(at)utu.fi
Puh. 02-2840 471
Informaatikko -
Kirjasto
Lilli Kojo lianko(at)utu.fi
Puh. 02-2840 462
Taloushallinnon assistentti
kirjatilaukset
Krista Mielismäki-
Kettunen
krista.mielismaki(at)utu.fi
Puh. 02-2840 443
Virastomestari
kirjatilaukset
Satu Löppönen satu.lopponen(at)utu.fi
Puh. 02-2840 440

Projektitutkijat

Nimike Nimi Yhteystiedot
Korvaa (at) > @

Tutkija Heli Sjöblom-Immala helsjo(at)utu.fi
Puh. 02-2840 479

Verkostotutkijat

M.Sc. Jukka Aukia jukka.aukia(at)utu.fi
Puh. 02-2840 455
Dosentti Toivo Flink toivo.flink(at)kolumbus.fi
+358 50 5944 134
KT, Dosentti, Apulaisprofessori Pigga Keskitalo pigga.keskitalo(at)samiskhs.no
pigga.keskitalo(at)gmail.com
+358 40 419 7175
KT, YTM Paula Könnilä paula.konnila(at)utu.fi
GSM +358 50 5593 164
Kulttuuritieteilijä Inkeri Lamér inkeri.l(at)telia.com
GSM +46(0)73 358 3066
Ph.D. Tiina Lammervo tiina.lammervo(at)jyu.fi
KT Merja Paksuniemi merja.paksuniemi(at)ulapland.fi
GSM 040 590 7290
Dosentti Eero Sappinen eero.sappinen(at)utu.fi
Puh. 02-333 6479
VTT Leena Vuorinen leena.vuorinen(at)hotmail.com
GSM +61 423 150 580
Siirtolaisuusinstituutti - Institute of Migration